Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości
Zapraszam wszystkich do rozmowy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

PAŹDZIERNIK W CENTRUM KULTURY

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna -> Okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ośrodek Kultury




Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 10:00, 24 Wrz 2012    Temat postu: PAŹDZIERNIK W CENTRUM KULTURY

Imprezy, wystawy, spotkania:
02 października godz. 20.00 - Wtorek Teatralny – „Spóźniona miłość czyli wyznania starego belfra” Monodram Mariusza Marczyka
Występują : Mariusz Marczyk, Jerzy Miedźński
Po spektaklu promocja najnowszej powieści Mariusz Marczyka „Fetysze Izydora Bluma”
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Bilety w cenie 15 złotych do nabycia w kasach Centrum Kultury

06 października godz. 16.30 – Rozpoczęcie Wszechnicy Rodzica – Teatr ExPonad „ Opowieść o kropelce”
Przystanek Kultura, Plac Piłsudskiego 9
Podczas spotkania dzieci będą miały możliwość przeżyć niezapomnianą przygodę, poznać pewną kropelkę oraz wszystkie jej oblicza pod jakimi występuje w otaczającym nas świecie.
Tym miłym akcentem chcielibyśmy przywitać wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach wszechnicowych.

06 października godz. 16.00 – Otwarte Forum Wiedzy - WĘDRÓWKI W KRAINIE SNÓW
- Marek Gerard JAROS
Przystanek Kultura, Plac Piłsudskiego 9

O fizjologii snu wiemy już co nieco, jednak to zupełnie naturalne, codzienne zjawisko wcale nie przestaje nas fascynować i dziwić – Aborygeni twierdzą nawet , że rzeczywistość , w której żyjemy tak naprawdę jest snem, z którego wybudzimy się… umierając. W kulturach europejskich też mówi się o śnie jako „bracie śmierci”. Do czego potrzebny nam jest sen? Skąd biorą się marzenia senne? Czasem są przecież tak „realne” i „rzeczywiste”, że po przebudzeniu trudno nam się zorientować w którym świecie przebywamy. Czy to my sami tworzymy swoje sny, czy też przychodzą one z zewnątrz? Skąd?

06 października godz. 19.00 – Dla Patrycji – Rockowy Koncert Charytatywny
Strefa Mocnych Wiatrów i Szot – Gun

Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49
Wstęp za dobrowolny datek od 7 zł w górę

Cóż to był za wstrząs dla środowiska, kiedy po raz pierwszy w Polsce użyto zestawu perkusyjnego do wykonania muzyki mieszczącej się w ramach folk. Szok, nie dowierzanie i skandal.
06.10.2012 roku w Sali koncertowej Centrum Kultury Piaseczno przy ulicy Kościuszki 49 odbędzie się kolejny koncert charytatywny „Dla Patrycji”. Tym razem na scenie zaprezentują się dwa warszawskie składy. Po raz kolejny podjęły wezwanie o pomoc ofiarowując swoją twórczość.
Granie będzie mocne. Bowiem nie wyrośli z folku, ale stworzyli nowa jakość na polskim rynku proponując treści tradycyjne i historyczne podane w muzycznej menzurze rocka.

Strefę Mocnych Wiatrów powołał do życia jej lider i autor tekstów Dariusz „Grzywa” Wołosewicz.
Teksty luźno powiązane z morzem w całości oddają dramaturgię opisywanych wydarzeń. Znaleźć w nich można zarówno odniesienia do skandynawskich Sag, konkwisty i wypraw Kolumba po historię współczesną jak zatonięcie okrętu podwodnego „Kursk”.
W pełni rockowe frazy i konstrukcje utworów sprawiły, że tą formułę nazwano rockiem marynistycznym.
W ślad za SMW poszło wielu wykonawców.
Szot – Gun jest jednym z nich. W nazwie zespołu nie ma błędu. Szot - o określenie rodzaju lin na żaglowcach. Gun podkreśla moc wykonania.
W ich repertuarze poza utworami autorskimi znajdują się również interpretacje standardów szantowych. Zespół choć wpisuje się w nurt rocka marynistycznego, nie zamyka się na inne gatunki.
Warto zobaczyć te dwie dzielne załogi na jednym koncercie.
Tego wieczora organizatorzy proponują wstęp za dobrowolny negocjowany datek do puszki kwestorskiej od 7,0PLN w górę. Dochód w całości spożytkowany zostanie na pomoc Patrycji Jeleń.


09 października godz. 19.00 – Wtorek Wydarzeń – Spotkanie autorskie Barbary Białowąs.

Poetce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Alicja Bendkowska - wokal, Włodzimierz Tyl – pianino, Krzysztof Podstawka – gitara akustyczna
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny
Barbara Białowąs- jest warszawską poetką, która debiutowała w latach 90-tych.Należy do Związku Literatów Polskich. Wydała pięć tomików poezji: „Droga Eremity”, „Sekrety i Fascynacje”, „Obca Bliskość”, „Odnaleźć w sobie” i „Lustra”. Poezja Pani Barbary jest prosta, trafiająca w sedno, oparta na przeżyciu i głębokiej obserwacji. Jest refleksją nad zagubieniem człowieka uwikłanego we własne słabości i role społeczne, a jednocześnie pokazuje możliwości jego odnalezienia się w przestrzeni trwałych wartości. Ksiądz Jan Twardowski napisał, że wiersze Barbary Białowąs są literackim wyzwaniem rzuconym współczesnemu światu.

12 października godz.18.00 - Wernisaż wystawy „ Święty na każdy dzień „. Wystawa czynna do 11.11.

Wystawa dotyczy postaci Świętych. Obejmuje zarówno malarstwo, rzeźbę oraz fotografię.
Każdy będzie mógł odnaleźć swojego patrona, oraz dowiedzieć się historii życia Świętych.
Wystawa przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.
Muzeum Regionalne, Pl. Piłsudskiego 10

12 października godz. 19.30 – RAP REWIR PIASECZNO

Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49
Wstęp: 10 zł
Zagrają: HI-FI BANDA&DWA ZERA, EFEKT WINYLA, JACO, NIKONE, CARGO, KAMEL/DESKA, ARTI&EFIKS
Imprezę prowadzą: DJ GRUBAZ, RUFIN MC, DJ SKRZYDLATY

14 października godz. 14.30 i 16.00 – Bajkowa Niedziela – „Teatr Małych Form” – „Beata co bajki wyplata”
Bajkowe Niedziele organizowane w Centrum Kultury od 2007 roku, to cykl spotkań dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Dwa razy w miesiącu maluchy spotykają się z interaktywnymi bajkami, o bardzo różnej tematyce, przygotowanymi specjalnie dla bardzo małego odbiorcy. Na scenie Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 występują profesjonalne teatry dla dzieci, spektakle grane są zarówno w planie żywym jak i lalkowym.
Wstęp 10 złotych ( płacą dzieci), 5 złotych ( płacą dorośli)
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49

15 października godz. 10.00 i 11.00 – „Wiolinka i Basik wędrują przez Świat” – spotkania muzyczne dla dzieci .
Zapraszamy wszystkich, którzy razem z naszymi bohaterami chcą poznać muzykę z różnych stron świata, oraz nowe baśnie muzyczne. Każda z tych bajek wprowadza nowe pojęcia muzyczne, ale podkreśla też specyficzny koloryt muzyki różnych narodów / państw i kontynentów / . Przy
okazji muzyki dzieci uczą się geografii .
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 . Wstęp 7 złotych.

16 października godz. 20.00 – Klub Podróżnika – Kuba

Klub Podróżnika to projekt, który ruszył w styczniu 2012. Spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony widzów, którzy nierzadko także zgłaszają chęć podzielenia się swoimi przeżyciami z podróży i poprowadzenia jednego ze spotkań. W ten sposób widownia staje się sceną interaktywnie angażując naszą piaseczyńską społeczność. Sukces spotkań zadecydował o stworzeniu całego cyklu, który ma na celu przybliżenie kultury i tradycji innych krajów i ludzi.
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 . Wstęp wolny

19 października godz. 10.30, 11.30, 12.30 - Filharmonia Narodowa – Estrada Kameralna
Wstęp 5 złotych
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49

19 października godz. 19.00 – Świeczowisko „Dla Patrycji”

Zagrają: Parasol Poetica, Larum, Kasia Pułkownik, Weronka Urawska. Gość specjalny – PIOTR BUKARTYK
Cegiełki - 8 złotych
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49
Piotr Bukartyk - autor i kompozytor piosenek. Konferansjer. Radiowiec. Artysta kabaretowy.
Krytycy i dziennikarze muzyczni na próżno próbują go nazwać, przezwać, porównać i okrzyknąć. Bukartyk był już „poetą rocka” i „elektrycznym bardem”, co tylko szczątkowo i nad wyraz nieudolnie oddaje jego fenomen. Na polskiej scenie muzycznej Bukartyk jest bowiem zjawiskiem bezprecedensowym. Wygrał niemal wszystkie przeglądy i festiwale, w których
nagradza się przymioty tekstu piosenki. Debiutował na początku lat 80-tych, biorąc udział w turniejach poezji śpiewanej.

20 października godz. 19.00 – „Mój Staszewski” – recital Jacka Bończyka z zespołem
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49
Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasach Centrum Kultury.
„Mój Staszewski” to program, w którym Jacek Bończyk, jeden z najlepszych polskich aktorów śpiewających, sięga po repertuar Stanisława Staszewskiego, przedstawiciela undergroundu lat 60. Program ten jest hołdem złożonym porównywanemu do Georgesa Brassensa polskiemu bardowi. Bończyk nagrał materiał „na setkę“ [w studio] ze znakomitym zespołem muzycznym (Paweł Stankiewicz – gitary, Fabian Włodarek – piano, akordeon, Konrad Kubicki – kontrabas oraz Robert Siwak – instrumenty perkusyjne). Artyści i na płycie, i podczas koncertu prezentują twórczość „ostatniego emigranta romantycznego” w nowych, akustycznych aranżacjach – nawiązujących do klimatu warszawskiej i paryskiej rzeczywistości z połowy ubiegłego stulecia. Dzięki wielkiej dbałości o brzmienie oraz wydźwięk literacki tego niezwykłego materiału, pokazują w powszechnie znanych utworach ich inne kolory i znaczenie. Po 45 latach od emigracji Staszewskiego do Paryża na nowo przedstawiają jego historię – życie w szaro-burym PRL-u i niespełnione miłości. Program wyjątkowy na polskim rynku muzycznym, godny szczególnej uwagi.

20 października godz. 16.00 – Otwarte Forum Wiedzy - OSTRZEŻENIE!!! BUDZI SIĘ MEGAWULKAN POLONIA! - dr Elżbieta JACKOWICZ
Przystanek Kultura, Plac Piłsudskiego 9
„Pierścień Ognia” zdobiący Błękitną Planetę sieje zniszczenie gdzieś w odległych rejonach Ziemi i traktujemy go raczej jak ciekawostkę przyrodniczą. To, że czasem „pomrukuje” Etna czy Wezuwiusz, też uważamy za problem Włochów, nie nasz! Kiedy jednak przed dwoma laty wybuchł wulkan na Islandii, kłopoty z tego powodu miała cała półkula północna! Wielu z nas – tych wybierających się wówczas w podróż samolotem – dotknęły one bezpośrednio. A co by było, gdyby taki wulkan wybuchł w Polsce? Niemożliwe? Wręcz przeciwnie – i są na to dowody!

25 października godz. 11.00 – „Dzień Białej Laski” – Spotkanie Związku Niewidomych
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49

28 października godz. 14.30 i 16.00 – Bajkowa Niedziela „ Kot w butach” Autorski Teatr Młodego Widza

Wstęp 10 złotych ( płacą dzieci), 5 złotych ( płacą dorośli)
Sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49

CENTRUM KULTURY W PIASECZNIE – kontakty
- DOM KULTURY ul. Kościuszki 49, tel. (22) 756 76 00, [link widoczny dla zalogowanych]

- PRZYSTANEK KULTURA Pl. Piłsudskiego 9, tel. (22) 716 79 62,
[link widoczny dla zalogowanych]

- MUZEUM REGIOLNALNE Pl. Piłsudskiego 10, tel. (22) 737 23 99
[link widoczny dla zalogowanych]
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna -> Okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin