Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości
Zapraszam wszystkich do rozmowy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

KWIECIEŃ 2016

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna -> Okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ośrodek Kultury




Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 14:43, 21 Mar 2016    Temat postu: KWIECIEŃ 2016

HARMONOGRAM IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ CENTRUM KULTURY W PIASECZNIE W KWIETNIU 2016

WYDARZENIA:

1.04 – godz. 11.00 – Rocznica Akcji Pod Arsenałem – koncert „Dom ZOŚKI łączy pokolenia”

Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ewy Krauze. Wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, pieśni powstańcze, gawęda o Szarych Szeregach przygotowana przez członków Grupy Historycznej „Zgrupowanie Radosław”, gra miejska.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

2.04 – godz. 19.00 – koncert wokalistów Ogniska Muzycznego
Temat przewodni: piosenki z bajek wczoraj i dziś.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

3.04 – godz. 14.30 i 16.00 – Ten Teatr „Czarodziej Fortepianus”
Bajkowa Niedziela

Księżniczka Muzalinda jest wesołą, pogodną i nieco szaloną księżniczką. W jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy a wszystko za sprawą muzyki i przeróżnych dźwięków. Tym razem spotka ekscentrycznego Czarodzieja Fortepianusa, który zna różne czary. W mgnieniu oka potrafi się zmienić. Jest dobry po sekundzie staje się zły. Zachowuje się głośno i hałaśliwie, aby za chwilę stać się cichym i pokornym, jak baranek. Fortepianus budzi wielkie emocje a dlaczego tak się dzieje? Te i inne zagadki rozwiąże Księżniczka Muzalinda wraz z widzami podczas interaktywnej bajki „Czarodziej Fortepianus”. Będzie tajemniczo, wesoło i twórczo, a wszystko za sprawą wyobraźni, którą pobudzi muzyka fortepianowa grana na żywo.
Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska
Opracowanie muzyczne: Monika Polaczek-Przestrzelska
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
W Przedsprzedaży cena biletu 10 zł
W dniu imprezy cena biletu 15 zł
Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Domu Kultury
Przedsprzedaż biletów w kasach Centrum Kultury

4.04 – godz. 9.00 – Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży "Warszawska Syrenka"

Warszawska Syrenka, konkurs z wieloletnią tradycją, pobudza aktywność twórczą i odkrywa młode talenty recytatorskie. Ponadto przyczynia się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury. Szczegóły imprezy znajdują się na stronie [link widoczny dla zalogowanych] w zakładce Warszawska Syrenka.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

6.04 – godz. 11.00 – spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku
Godz. 11.00 - Jolanta Koziorowska : „Kobiety Czarnej Afryki”
Wykład to opowieść o afrykańskich kobietach, żyjących na Czarnym Lądzie przed wiekami i tych , które mieszkają tam współcześnie. O tych nielicznych, które poprzez swoje niezwykłe czyny wpisały się na zawsze do historii Afryki i tych wielu bezimiennych, które odgrywają tak ważną rolę w afrykańskiej kulturze. To opowieść o funkcji i pozycji kobiet w tradycyjnej społeczności i o kobietach, które zdobywają wykształcenie i walczą o swoje prawa, a także tych, które dzięki własnym osiągnięciom zyskały światową sławę. O zwyczajach i obrzędach towarzyszących im przez całe życie od narodzin do śmierci, o codziennej ciężkiej i monotonnej pracy, o urodzie, kokieterii i o świętowaniu. Wykładowi towarzyszy prezentacja multimedialna oraz pokaz afrykańskich strojów, rzeźb i ozdób.
Jolanta Koziorowska- etnograf, afrykanistka, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i podyplomowego Studium Afrykanistycznego UW, starszy kustosz Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie (od niedawna na emeryturze).
Godz. 12.45 – Jolanta Szwalbe: „Jak zwyciężyć czas i mieć w sercu wiecznie maj”
Jolanta Szwalbe- łodzianka, autorka 6. bardzo inspirujących antologii cytatów. Od ośmiu lat wykładowca na ponad 250. UTW w całej Polsce. Jej misją jest: inspirować, edukować i wzbudzać radość oraz nadzieję.
Podczas wykładu dużo cytuje. Wybiera piękne sentencję i aforyzmy znakomitych ludzi, różnej profesji i z różnego okresu czasu, którzy wspaniale zapisali się w historii świata. Łączy je własnym komentarzem i dodaję śmieszne anegdotki. Jest zatem i refleksyjnie, ale też bardzo zabawnie.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

7.4 – 10.04 – Festiwal Małych Form Teatralnych EFFKA
Celem festiwalu jest konfrontacja dorobku zespołów teatralnych z województwa mazowieckiego oraz inspirowanie młodych ludzi do pracy nad małą formą sceniczną. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pokazać swoje spektakle, chcą oglądać przedstawienia innych, zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie, uczyć się, zobaczyć jak wiele różnorodności kryje się pod nazwą Teatr. Bo Teatr to „ból duszy”, ale i leczenie śmiechem, to zabawa formą, i poszukiwania plastyczne, taniec, śpiew, rytuał i kto wie, co jeszcze?
PROGRAM: 7.04 godz. 9.00 – EFFCIA – grupy przedszkolne , 8.04 – godz. 9.00 – EFFKA dziecięca- szkoły podstawowe; 9 .04 – godz. 9.00 - EFFKA młodzieżowa; 10.04 godz. 18.00 spektakl Recepta Gargancjana na podstawie Cyberiady Stanisława Lema .
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny

10.04 – godz. 18.00 – Recepta Gagrancjana na podstawie „Cyberiady” Lema Teatru CHACHAHIHIHEHE

Trurl i Klapaucjusz, dwaj wszechświatowej sławy wynalazcy, rywalizują że sobą w konstruowaniu maszyn rozumnych. Przygoda zawiodła ich na planetę króla Megieryka i królowej Potworii, gdzie zostali zmuszeni do zastosowania słynnej recepty Gargancjana.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny

11.04 – godz. 10.00 – „Waltornisia” instrument waltornia – Księżniczka Muzalinda

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na cykl baśni muzycznych. Są to barwne opowieści o wesołej, pogodnej lecz nieco szalonej Księżniczce, która odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy o których istnieniu nic nie wie. Bajkom towarzyszy muzyka grana na żywo. Podstawowym instrumentem jest fortepian, drugi instrument jest dobrany w zależności od tematyki baśni. Podczas przedstawień dzieci są zapraszane do wspólnej zabawy, a muzyka w idealny sposób pobudza i rozwija ich wyobraźnię.
Program przygotowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 0-1.
Scenariusz i reżyseria: Ewa Szawłowska
Występują: Prowadząca + dwóch muzyków
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp: 8 PLN

12.04 – godz. 12.00 – spotkanie Związku Emerytów

Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

12.04 – godz. 20.00 – „Jeszcze w zielone gramy”
Recital Iwony Manisty – Kutryś . Piosenki Mistrzów słowa – Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory oraz kilka własnych kompozycji zapowiadających autorska płytę wokalistki. Wystąpią: Piano – Piotr Boczek, Bas – Andrzej Solarski, Perkusja – Wojtek Bylica.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp 10 PLN

13.04 – godz. 11.00 – spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Godz.11.00 – Ewa Maryańska : „ Ajurweda”
Ajurweda nazywana jest matką medycyny, ponieważ jej korzenie sięgają około 5000 lat. Zajmuje się leczeniem, jak i filozofią życia. Podstawową zasadą ajurwedy jest położenie nacisku na związek umysłu i ciała. Dopiero osiągnięcie równowagi i harmonii w wymiarze cielesnym, umysłowym i duchowym, gwarantuje nam zdrowie na długie lata. O tym wszystkim opowie nam Pani Ewa Matyańska.
Godz. 12.45 – Roch Siciński: „ Pięć kwadransów na poznanie historii muzyki jazzowej'.
Historia muzyki, której korzeni można szukać już od VIII w. opowiedziana do dnia dzisiejszego - zamknięta w ponad godzinnym wykładzie.
Jazz i jego rozwój pokazany z dwóch perspektyw; białych i czarnoskórych Amerykanów. Opowieść zawierająca materiały muzyczne, zdjęciowe, filmowe i przez ograniczenia czasowe - wiele skrótów stylistycznych oraz historycznych. Od korzennego bluesa, spirituals, do free jazzu, zahaczając o smakowite anegdoty oraz smutne chwile jakie odcisnęły piętno nie tylko na tym gatunku muzyki, ale na całym społeczeństwie amerykańskim.
Na zakochanie się w tej muzyce każdy moment naszego życia jest dobry. Postaramy się o początek tej podróży, który - jeśli się jej podejmiemy - nigdy nie ma końca.
Roch Siciński - dziennikarz, publicysta, organizator. Ukończył studia politologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, studiował również w Instytucie Kultury Polskiej na tej samej uczelni. Przewodniczący Rady Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ, z którą jest związany od końca 2009 roku. Współtwórca Radio JAZZ.FM, autor audycji i dyrektor programowy w latach 2011¬-2013. Od sierpnia 2013 do października 2014 roku redaktor naczelny miesięcznika „JazzPRESS”.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

14.04 – godz. 10.00 i 11.30 – Festiwal Bajek, Baśni i Opowieści CZARODZIEJE SŁOWA
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp – 5 PLN

15.04 – godz. 10.30, 11.30, 12.30 – Filharmonia Narodowa

Centrum Kultury w Piasecznie zaprasza na cykl koncertów Filharmonii Narodowej w sezonie 2015/2016. Od wielu lat , wspólnie z Filharmonią Narodową w Warszawie organizujemy koncerty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla klas 0-III. Koncerty prowadzi Pani Malina Sarnowska mająca doskonały kontakt z dziećmi, a wśród artystów znajdują się znani soliści, oraz utalentowani wykonawcy.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp: 8 PLN

15.04 – godz. 20.00 – kabaret KOŃ POLSKI

Stajnia dla Konesera w Piasecznie

Już w kwietniu Kabaret Koń Polski wystąpi w piaseczyńskim Domu Kultury ze
swoim nowym programem „Stajnia dla Konesera”. Kabaret Koń Polski wystąpi 15 kwietnia o godzinie 20 w Domu Kultury w Piasecznie, przy ulicy Kościuszki 49. Kabaret zaprezentuje swój najnowszy program „Stajnia dla Konesera”. Będzie śmiesznie, będzie politycznie,
będzie satyrycznie. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć nowe skecze komentujące aktualne wydarzenia. Nie zabraknie najnowszych wydarzeń w domu znanej kabaretowej pary Mariana i Heli. Wystąpią Leszek Malinowski, Waldemar Sierański i Maria Borzyszkowska.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Bilety 30 PLN w sprzedaży od 1 kwietnia (pierwszy dzień sprzedaży – kasa DK, Kościuszki 49)

16.04 – godz. 18.00 – koncert instrumentalistów Ogniska Muzycznego

Grupa średniozaawansowana, w repertuarze muzyka wykonywana na: instrumentach klawiszowych, gitarze, skrzypcach, flecie poprzecznym i instrumentach perkusyjnych.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

19.04 – godz. 20.00 – „The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę” - Klub Podróżnika
Prelegent: Sebastian Bielak, prowadzi: Tomasz Pakuła
Prelekcja to nie tylko kilkaset zdjęć z Alaski, ale przede wszystkim źródło praktycznej wiedzy o tej pięknej krainie, zbiór ciekawostek na temat tutejszej przyrody oraz osobiste relacje z przygód, jakie spotkały autora w trakcie wyprawy.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny

20.04 – spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Godz. 11.00 – Marek Łasisz: „ Kostaryka-w krainie Ary i Tukana”
Kostaryka to jeden z najbardziej bezpiecznych i najciekawszych krajów Ameryki Środkowej.
Podczas spotkania odwiedzimy między innymi Park Corcovado, który znajduje się w jednym z najbardziej dzikich regionów Kostaryki. W trakcie naszej wirtualnej wyprawy dotrzemy również na plantację bananów, na wybrzeże Morza Karaibskiego, oraz do stolicy kraju, czyli San Jose. Zobaczymy również mniejsze miejscowości, spotkamy lokalnych mieszkańców oraz porozmawiamy o prekolumbijskich Indianach.Podróż nasza ilustrowana będzie setkami oryginalnych fotografii oraz krótkimi filmami wykonanymi podczas samodzielnej wyprawy.
Marek Łasisz – archeolog, kulturoznawca cywilizacji starożytnych świata .Autor publikacji naukowych i popularyzatorskich. Organizator samodzielnych wypraw na tereny Ameryki Południowej, Środkowej i Północnej. Uczestnik prac wykopaliskowych w Polsce i w Peru. Przewędrował całą lądową część Ameryki Środkowej od Meksyku do Kolumbii.

Godz. 12.45 – dr Paweł Freus : „Zachód a Wschód - relacje artystyczne od Aleksandra Wielkiego do Ai Wei Wei (IV w. p.n.e. - XXI w. n.e.) czII"
Od tysiącleci wiążą Zachód i Wschód liczne i silne więzi kulturowe. Jednym z najbardziej fascynujących ich przejawów są sztuki wizualne. Fascynację Wschodem, raz dalszym (Chiny, Japonia, Indie), raz bliższym (Maghreb, Lewant i inne kraje Bliskiego Wschodu), obserwujemy na Zachodzie nieprzerwanie od słynnych podbojów Aleksandra Wielkiego. Również i Wschód, choć może w mniejszym zakresie, spoglądał z zaciekawieniem na Zachód, zapożyczając się z jego sztuki - dawniej (sztuka buddyjska) jak i obecnie. Wykład w formie zarysu przybliży najważniejsze przejawy relacji artystycznych Zachód-Wschód i Wschód-Zachód.
Dr Paweł Freus, historyk sztuki, specjalista w zakresie sztuki średniowiecznej, pracownik naukowo-badawczy UKSW, współpracownik Muzeum Narodowego, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, popularyzator wiedzy o sztuce.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

22.04 – godz. 20.00 – koncert Tomka Lipińskiego
Legenda polskiego rocka i punk rocka. Był współzałożycielem i liderem zespołów Tilt, Brygada Kryzys, Fotoness. W latach '80 współpracował przez pewien czas z zespołem Izrael. Praca ta zaowocowała płytą „Biada, biada, biada”. Tomek Lipiński występował na słynnym jarocińskim festiwalu. Po raz pierwszy z zespołem Tilt (1986 r.), a później z Brygadą Kryzys (1993 r.).
Lipiński znany jest również jako autor ścieżek dźwiękowych do polskich produkcji filmowych, m.in. „Psy2”, „Słodko gorzki” oraz „Reich”.
W 2015 roku, po dwudziestoletniej przerwie wydał płytę pt. „To czego pragniesz”.
Koncert będzie powrotem do przeszłości i przypomnieniem starych i wszystkim dobrze znanych utworów Tilt i Brygady Kryzys, ale będzie to też okazja do poznania nowej płyty – „To czego pragniesz”.
Tomkowi Lipińskiemu towarzyszy zespół ― znakomici muzycy: Maciej Dłużniewski/gitara, Piotr Leniewicz/bas, Karol Ludew/perkusja.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Bilety 30 PLN w sprzedaży od 1 kwietnia (pierwszy dzień sprzedaży – kasa DK, Kościuszki 49)

23.04 – godz. 11.00 – Bajki z Kliszy

Wszechnica Rodzica zaprasza na tradycyjne oglądanie bajek z rzutnika.
Przystanek Kultury, Pl. Piłsudskiego 9
Wstęp wolny

23.04 - godz. 19:00 - Gorące rytmy Dominikany
Pokaz tańca latynoamerykańskiego w wykonaniu zespołu SALSA Y SABOR Bachata, merengue, regaton i salsa. Noel Horta Sanchez - gitara i śpiew, Yoilan Perez Harriette- gitara i śpiew, Luiz Nubiola – saksofon, Aicardo Mosquera - guira, bongo i taniec ! Podczas wieczoru pokaz bachaty i merengue!
Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14

24.04 – godz. 14.30 i 16.00 – Singin’Birds TRZY GŁOSY Z AMERYKI
Niedziela Małego Melomana

Singin' Birds w składzie: Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Dominika Dulny, Marcin Piękos - fortepian
Koncert umuzykalniający "Trzy głosy z Ameryki", tematycznie nawiązujący do muzyki amerykańskiej, to program przygotowany przez Singin' Birds dla dzieci w wieku 0-5 lat i ich rodziców. Zespół, w oparciu o znane, głównie swingowe melodie, ukazuje najmłodszym świat dźwięków, skal muzycznych i rytmu, wykorzystując także ciekawe rekwizyty, które pobudzają wyobraźnię dzieci, i wesołe wierszowane rytmiczanki. Oprócz wokalnego tria w koncercie udział bierze gość specjalny - pianista. Wokalistki prezentują instrument, przedstawiają dzieciom i rodzicom jego możliwości.Przykładowe piosenki pochodzące z amerykańskiego kanonu : "Chatanooga Choo Choo", "There's good blues tonight", "Tico-Tico , "It don't mean a thing If it ain't got that swing".
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
W Przedsprzedaży cena biletu 10 zł
W dniu imprezy cena biletu 15 zł
Bilety do nabycia w dniu imprezy od godz. 14:00 w kasie Domu Kultury
Przedsprzedaż biletów w kasach Centrum Kultury

25.04 – Festiwal Piosenki Angielskiej

Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

26.04 – godz. 20.00 – pokazu filmu niemego z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie
Wtorek Filmowy.
Pokaz filmu niemego z 1918 roku "Charlie Żołnierzem", w roli głównej Charlie Chaplin z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu CZERWIE.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp: 10 PLN

27.04 – godz. 11.00 – spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Godz. 11.00 – Sylwia Wyszkowska: „Rola tradycji malarskiej w pierwszych artystycznych technikach fotograficznych XIX wieku”
W XIX wieku fotografia była wynalazkiem technicznym, ale szczególnego rodzaju; innym niż np. maszyna parowa, maszyna tkacka czy ogniwo elektryczne. Z jednej strony utożsamiano ją z obrazem powstającym naturalnie w ludzkim oku, a z drugiej strony stosowanie w malarstwie przez kilka stuleci perspektywy i przyrządów optycznych sprawiło, że związki fotografii ze sztuką wydawały się wielu ludziom oczywiste, chociaż niełatwe do zinterpretowania. Podczas wykładu dowiemy się jaka rolę odegrała tradycja malarska w pierwszych artystycznych technikach fotograficznych w XIX wieku.
Sylwia Wyszkowska, Absolwentka, doktorantka ASP Maluje, rysuje, fotografuje. Zajmuje się również grafiką warsztatową oraz projektową, a od niedawna także ceramiką. Wystawia od 2010 roku. Jej prace były prezentowane na licznych wystawach w kraju i za granicą (m.in. Lahti, Helsinki). Sztuka nie jest dla niej polem wyścigów, dlatego konsekwentnie, już od czasów studenckich, nie bierze udziału we wszelkich konkursach plastycznych.
Godz. 12.45 – Grażyna Głuch (Instytut Badawczy Leśnictwa): „Rośliny świata. Najpiękniejsze, najmniejsze i największe.”
Podczas wykładu poznamy: największe drzewa. Największe liście, kwiaty i owoce. Najmniejsze rośliny i ich kwiaty. Najpiękniejsze drzewa świata, róże, rośliny doniczkowe. Najbardziej niezwykłe (najdziwniejsze) i trujące rośliny.
Grażyna Głuch co dzień pracuje w Instytucie Badawczym Leśnictwa, prowadząc zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w Izbie Edukacji Leśnej. Prowadzi również warsztaty dla nauczycieli i edukatorów leśnych oraz seminaryjne zajęcia dla studentów. Decyzją Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dn. 17.06.2015r. Grażyna Głuch otrzymała z rąk Macieja Grabowskiego Ministra Środowiska Srebrny Krzyż Zasługi.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

29.04 – „Mała Syrenka” - Konkurs Recytatorski przedszkolaków i uczniów klas 0 gminy Piaseczno .
Konkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych: dzieci w wieku 3-4 lata; dzieci w wieku 5-6 lat ( w tym klasy 0). Szczegóły imprezy znajdują się na stronie [link widoczny dla zalogowanych] w zakładce Mała Syrenka
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49


WYSTAWY:

Wystawa "Posągi z Wyspy Wielkanocnej w fotografii Jacka Herman-Iżyckiego"

2.04 - 22.05.2016, Muzeum Regionalne, Pl. Piłsudskiego 10
Wernisaż – 1.04 – g. 18.00

Wyspa Wielkanocna leży na Południowym Pacyfiku, oddalona o tysiące kilometrów od najbliższego zamieszkałego lądu. Szczyt kultury i możliwości twórczych jej mieszkańców przypadł na okres od X do XII stulecia. Z tego okresu pochodzi najwięcej kamiennych posągów /moai/, z których słynie wyspa. Te niezwykłe obiekty, ślady dawnej kultury mieszkańców, utrwalił na fotografiach podczas swojej wizyty na Wyspie Wielkanocnej podróżnik – Jacek Herman-Iżycki. Na wystawie kolorowym fotografiom przedstawiającym /moai /towarzyszyć będą próbki skał oraz współczesne wyroby pamiątkarskie nawiązujące stylistycznie do dawnej sztuki mieszkańców Wyspy. Scenariusz wystawy przygotował etnolog Robert Andrzej Dul.

www.kulturalni.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna -> Okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin