Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości
Zapraszam wszystkich do rozmowy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GRUDZIEŃ 2016 W CENTRUM KULTURY W PIASECZNIE

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna -> Okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ośrodek Kultury
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 14:41, 01 Gru 2016    Temat postu: GRUDZIEŃ 2016 W CENTRUM KULTURY W PIASECZNIE

WYDARZENIA

2 (piątek) godz. 19:00 - wernisaż wystawy fotografii Leszka Wesołowskiego,
Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny.
Wystawa czynna do 19.01.2017

Na wystawie będzie można zobaczyć zdjęcia z licznych podróży Autora, ale również portret oraz fotografię eksperymentalną.

Zaczęło się tak niewinnie. Pierwszy aparat fotograficzny dostałem od Rodziców mając 9 lat. Potem był Zenit E i pierwsze zdjęcia wywoływane własnoręcznie na Krokusie. To były lata siedemdziesiąte. A później Minolta, Nikon i Canon z którym zawsze wyjeżdżam w podróże. Leszek Wesołowski

2 (piątek) godz. 20:00 - Anna Seniuk i Magdalena Małecka – Wieczór w Teatrze Wielkim,
sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w cenie 40 zł wyłącznie w przedsprzedaży.

"Wieczór w Teatrze Wielkim" w wykonaniu Anny Seniuk to poetycko - muzyczna opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten kameralny spektakl jest nie tylko ucztą dla fanów teatru ale dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką.
Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi. Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć w teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem - także ból porażki. Dawny plac Teatralny zabłyśnie tego wieczoru światłem gazowych latarni, znamienita publiczność wypełni po brzegi amfiteatr i znów rozpocznie się spektakl... Anna Seniuk o poemacie Balińskiego: "Jest w nim coś i o teatrze, i o muzyce, trochę sentymentalnie, ale z poczuciem humoru, czyli tak jak lubię. Mówię ten poemat od wielu lat, ale bardzo rzadko. Wymaga bowiem specyficznej publiczności, kameralnego otoczenia i doskonałej oprawy muzycznej."
tekst informacji Dorota Gębska

4 (niedziela) godz. 19:30 - Niedziela z Jazzem - Andrzej Jagodziński Trio,
sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, bilety w cenie 20 zł.

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu Niedzieli z Jazzem. Już 4 grudnia o godz. 19:30 w sali Domu Kultury wystąpi Andrzej Jagodziński Trio. Wstęp 20 zł.

W skład Trio wchodzą także wybitni muzycy Adam Cegielski - kontrabasista i Czesław Bartkowski – perkusista, którzy wspólnie koncertują już ponad 20 lat.
Andrzej Jagodziński to pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie waltorni. Muzyk z Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie.
W roku 1993 stworzył zespół firmowany swoim nazwiskiem - Andrzej Jagodziński Trio. Rok później ukazała się płyta Tria - "Chopin", która uznana została przez czytelników pisma Jazz Forum za płytę roku 1994, otrzymała nagrodę Polskiego Przemysłu Muzycznego - Fryderyk '94 oraz laur Melomani '94 - nagrodę łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Jazzowej. Andrzej Jagodziński nagrodzony został również nagrodą Trójki - Mateusz '94 za "Jazzowego Chopina i Poezję w Muzyce".
Zespół współpracował m.in. z włoskim pianistą Giovannim Mirabassim, grając koncerty na całym świecie. W roku 2003 nagrana została płyta "Giovanni Mirabassi & Andrzej Jagodziński Trio", która wydana także w Japonii przez długi czas utrzymywała się tam na najwyższych pozycjach w sprzedaży płyt jazzowych. W roku 2006 równolegle w Polsce i Japonii ukazała się kolejna płyta "C-minor" nagrana w tym samym składzie.

5 (poniedziałek) godz. 18:00 - Dyskusyjny Klub Książki,
Klub Kultury w Runowie, ul. Dobra 63, wstęp wolny.

Dla wszystkich którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach, ale nie tylko …
Spotkanie założycielskie Dyskusyjnego Klubu Książki (DKK) w Runowie, działającego pod patronatem Instytutu Książki w Warszawie.
Dyskusyjny Klub Książki co to takiego? To regularne spotkania ( np. raz w miesiącu) ludzi, którzy czytają tą samą książkę, a potem ona staje się inspiracją do dyskusji.
Spotkanie przedświąteczne seniorów - przy kawie i słodyczach rozmowy o bożonarodzeniowych potrawach, obrzędach i zwyczajach w różnych krajach w Europie i na świecie.

6 (wtorek) godz. 20:00 - Kulturalne Biuro Podróży – Ameryka Południowa,
sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny
Zapraszamy na wieczór z Ameryką Południową w ramach Kulturalnego Biura Podróży. W programie między innym spotkanie z podróżnikiem Robertem Gondekiem i zespołem Grecco Calderon. Planujemy także niespodzianki...

10 (sobota) godz. 17:00 - Spotkanie z… Ignacym Gogolewskim,
Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza, wstęp wolny.

Tym razem w ramach cyklu "Spotkanie z..." zapraszamy na spotkanie z Ignacym Gogolewskim - aktorem teatralnym, filmowym, reżyserem i scenarzystą.
Debiutował rolą Demetriusza w przedstawieniu PWST Sen nocy letniej Williama Szekspira, w reżyserii Jana Kreczmara (premiera 26 stycznia 1953). Pierwszą rolą w zawodowym teatrze był Sekretarz w Lalce Bolesława Prusa w reż. Bronisława Dąbrowskiego (Teatr Polski w Warszawie, 1 stycznia 1954), jednak prawdziwy rozgłos przyniosła mu rola Gustawa w Dziadach Adama Mickiewicza w reż. Aleksandra Bardiniego. Z warszawską sceną związany był do 1959, a później także w latach 1975–1980 i 1992–2000.
Był aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie (1959–1962 i 1968–1971) i Teatru Współczesnego w Warszawie (1965–1968). Był dyrektorem Teatru Śląskiego w Katowicach (1971–1974), Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie (1980–1985) i Teatru Rozmaitości w Warszawie (1985–1989). Po pożarze tego ostatniego teatru w 1989, Gogolewski na dłuższy czas wycofał się z aktywnego życia zawodowego. Obecnie jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie.


10 (sobota) godz. 17:00 - IX Festiwal Poezji Śpiewanej „Sztukatorzy”,

Zespół Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym, ul. Sarenki 20, wstęp wolny.
Czym ten festiwal różni się od innych? Przede wszystkim swoją formułą i społecznym zaangażowaniem mieszkańców w przygotowania. Nie jest kierowany do zawodowych muzyków, tylko do amatorów kochających poezję i śpiew.

11 (niedziela) godz. 10:00 - Odpalamy Choinkę! - Kiermasz Świąteczny,
Rynek w Piasecznie, pl. Piłsudskiego, wstęp wolny.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Piaseczna na mikołajkową zabawę na rynku. Imprezę poprowadzi Pan Maciej Gąsiorek znany jako Krasnoludek Piksel z programu telewizyjnego Budzik.
W programie:
10.00-17.00 - Kiermasz świąteczny
13.00-16.00 - Koncerty i animacje dla dzieci, spotkanie z Mikołajem
16:00 - Zapalenie lampek na choince
Dla wszystkich świąteczny poczęstunek oraz zimowe upominki.
Wstęp wolny.


13 (wtorek) godz. 20:00 - OFF Spring Intro – Spektakl Teatru Tańca DELETIONSHIP,

sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny.
Spektakl teatru ruchu zainspirowany życiem. Prozaiczne? Jak życie.
Dramaturgia rozpięta pomiędzy dwoma słowami: „relationship” i „delete”.
Opowieść o życiu o jakim marzymy, do jakiego dążymy. Tajemniczy element destrukcyjny, tkwiący gdzieś głęboko w człowieku często łamie tą idyllę i ją niszczy.
Spektakl ten, to nie tylko choreografia, pantomima, ruch, to przede wszystkim opowieść o Was i dla Was.
Przezwyciężyć SAMOTNOŚĆ - chorobę XXI wieku. Zawsze tli się gdzieś nadzieja, która podobno „umiera ostatnia”.
Zapraszamy wszystkich, na to niezwykłe wydarzenie. Wstęp wolny. 


16 (piątek) godz. 19:30 - Świeczowisko,
sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny.
Świeczowisko istnieje w piaseczyńskim Centrum Kultury od 1994 roku. Są to cykliczne, comiesięczne spotkania, podczas których przy świecach słucha się piosenki literackiej w wykonaniu zespołu Parasol Poetica. Impreza skierowana jest do tych, którzy przez „niebieskie okulary szukają swojego nieba do wynajęcia”. Pomysł na organizację tego typu spotkań, narodził się z fascynacji tzw. „poezją śpiewaną”, oraz chęci nawiązania do klimatu jaki daje ognisko – magia ognia, wzniosła atmosfera i poczucie wspólnoty. Pomysłodawcą i moderatorem świeczowisk jest zespół Parasol Poetica.

17 (sobota) godz. 17:00 - Jaka to kolęda? - koncert uczniów i absolwentów edukacji muzycznej CK, sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny.
„Jaka to kolęda” to koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach z edukacji muzycznej w CK. Tym razem oprócz tradycyjnych kolęd – usłyszą Państwo mniej znane pastorałki i kolędy z 4 stron świata. Zachęcamy do uważnego słuchania. W trakcie koncertu zaplanowaliśmy konkurs. Trzeba będzie zapisać tytuł jednej z prezentowanych kolęd. Wszystkie odpowiedzi wezmą udział w losowaniu a dla szczęśliwego wylosowanego zwycięzcy - będzie nagroda ! Przewidziane są też świąteczne nagrody pocieszenia!

20 (wtorek) godz. 18:30 – Spotkanie Świąteczne,
Strefa Kultury, ul. Jarząbka 20/85, wstęp wolny.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na świąteczne spotkanie w Strefie Kultury. W programie m.in. wystawa prac plastycznych uczestników zajęć, Sztuka Puka, pokaz tańca, pokaz cyrkowy, etiuda teatralna i inne.

30 (piątek) godz. 18:30 - Wieczór poetycko-muzyczny „Na ten Nowy Rok”,
Klub Kultury w Runowie, ul. Dobra 63, wstęp wolny.
Spotkanie słowno muzyczne, składające się z recytacji tekstów znanych pisarzy (m.in.Ch. Andersen) i poetów ( m.in. B. Leśmian, ks. J. Twardowski, Z. Szymborska) oraz piosenek znanego zespołu muzycznego „Mikroklimat” na temat różnych charakterów 12 miesięcy.

WYDARZENIA DLA DZIECI

1 (czwartek) godz. 10:00 - Magiczny Świat Walta Disnay’a
sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp wolny. Impreza współorganizowana z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno
Zapraszamy do wspólnego świętowania 115. urodzin Walta Disneya. W programie m.in. podróż po bajkowych krainach, piosenki ze znanych i lubianych bajek, zabawy animacyjne.

3 (sobota) godz. 11:00 - Sztuczki ze sztuką – warsztaty dla najmłodszych,
Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10, wstęp 10 zł, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Temat: PORY ROKU - ZIMA
Na zajęciach dowiemy się jak na obrazach mistrzów – Juliana Fałata, Pietera Brueghela czy Giotta – przedstawiana jest zima. Porozmawiamy o tym ile kolorów może mieć śnieg i czy na obrazie zawsze jest biały. Tematyka zajęć będzie oscylowała także wokół świąt Bożego Narodzenia, a dzieci będą wykonywały własne zimowe i świąteczne kolaże.
Warsztaty dla dzieci w wieku 5 – 12 lat

3 (sobota) godz. 15:00 - Klubowy Teatrzyk – spektakl Teatru Kuffer,
Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14, wstęp 12 zł.
Przedstawienie teatralne dla dzieci "Zimowa opowieść"zaprezentuje Teatr Kuffer.
Opis bajki:
Nieposłuszna dziewczynka nie może doczekać się przyjścia Mikołaja, więc pisze do niego list a później wyrusza na poszukiwania. Spotyka owieczkę, diabła i pasterzy idących do szopki. Postanawia być grzeczna i pomaga babci.
Zimowo, mikołajowo, nastrojowo i wesoło. Kolędy, zwyczaje świąteczne.
Przedstawienie interaktywne, w rozśpiewany i zabawny sposób wprowadzajce odbiorcę w zimowy czas mikołajek i przygotowań do świąt.


3 (sobota) godz. 16:00 - Spotkanie z Mikołajem,

Klub Kultury w Chojnowie, ul. Klonowa 16, Orzeszyn, wstęp wolny.
Klub Kultury w Chojnowie, zaprasza wszystkich na świąteczne spotkanie z Mikołajem.
Więcej informacji udziela Katarzyna Postek pod numerem telefonu 517 128 319.

6 (wtorek) godz. 10:00 i 11:00 - Księżniczka Muzalinda – spektakl muzyczny,
sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 8 zł.
Każda bajka opowiada o niezwykłych przygodach księżniczki Muzalindy z instrumentami. W koncercie biorą udział: instrumentalista / w każdej bajce inny /, pianista i aktorka, autorka bajek, reżyser oraz wcielająca się w rolę Muzalindy. Aktorka w każdej bajce ma inny kostium i inne rekwizyty teatralne. Koncert niezwykle dynamiczny w którym biorą udział wszystkie dzieci.

9 (piątek) godz. 12:00 - Wernisaż wystawy Hej Kolęda, Kolęda
Rozstrzygnięcie konkursów bożonarodzeniowych, Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10.
Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej prac dzieci i młodzieży.
Prezentacja prac laureatów konkursów świątecznych na gwiazdę kolędniczą oraz pracę plastyczną o tematyce świątecznej. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z placówek przedszkolnych i szkolnych z terenu gminy Piaseczno. Konkursy ogłoszone zostały przez Muzeum Regionalne w Piasecznie.

10 (sobota) godz. 11:00 - Bajki z kliszy – seans bajek z retro rzutnika,
Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, wstęp wolny.
Wszechnica Rodzica zaprasza wszystkie dzieci na seans bajek z retro rzutnika.

10 (sobota) godz. 14:00 - Klubowe Bajeczki - bajki wyświetlane z kliszy,
Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14, wstęp wolny.
Zapraszamy wszystkich na pokaz bajek z kliszy, które będą czytane przez chętnych rodziców. 

11 (niedziela) godz. 10:00 i 11:30 - Teatranek - Szydełkowa Szopka Babci Klary – spektakl Teatru Małe Mi,
sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 12zł.

Przy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki.
Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i... duuużo Aniołów.
Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od 2 tysięcy lat.
Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami,
z wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek - wprowadza młodych widzów w niezwykły świat Wigilijnej Nocy.

11 (niedziela) godz. 15:00 - Spotkanie Świąteczne - „Wielkie porwanie...”,
Klub Kultury w Runowie, ul. Dobra 63, Runów, wstęp wolny.
Bajka „Wielkie porwanie czyli Mikołaj i piraci” Teatru Kalejdoskop przeznaczona jest dla dzieci młodszych i starszych. Jest to barwna opowieść niosąca ważne przesłanie – każdy ma w swoim sercu odrobinkę dobra i życzliwości, każdy ma swoje marzenia, które sprawiają, że jego życie nabiera sensu. Nigdy nie należy się poddawać – pomoc może nadejść z najmniej spodziewanej strony.
Spotkanie Mikołajkowe i przedświąteczne dzieci i rodziców - zabawy, konkursy.

11 (niedziela) godz. 15:00 - Bajka świąteczna i koncert muzyczny,
Klub Kultury w Złotokłosie, ul. 3 maja 30, Złotokłos, wstęp wolny.
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na bajka mikołajową "Wizyta św.Mikołaja i Pani Zimy" organizowaną przez Agencję Artystyczną Pro-Arte, ale to nie koniec atrakcji jakie dla Was przewidzieliśmy, ponieważ po spektaklu zapraszamy na Koncert świąteczny w wykonaniu dzieci z zajęć muzycznych KK Złotokłos. Najmłodszych przygotowała nasza instruktorka Katarzyna Marcinkowska. Serdecznie zapraszamy.
opis bajki
Wizyta św. Mikołaja i Pani Zimy
Tym razem do dzieci przybywa Pani Zima, żeby sprawdzić, czy jest już dużo śniegu i czy mróz szczypie w uszy. Razem z nią niespodziewanie pojawia się kolorowa postać z baśni o słońcu - Timbuszka - która nigdy nie widziała zimy i chciałaby ją zobaczyć. Timbuszka ma również wiele innych marzeń. Ale czy warto mieć marzenia? Czy warto pragnąć je spełnić? Św. Mikołaj zna odpowiedzi na wszystkie pytania i na pewno dobrze doradzi Timbuszce...
wstęp wolny

14 (środa) godz. 17:00 - Mikołajki w Bogatkach ,
Klub Kultury w Bogatkach, ul. Królewska 91, wstęp wolny.
Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci i młodzieży z Bogatek.
Program artystyczny, kreatywno-interaktywny poprowadzą animatorzy z Firmy ProArt.
Będzie ciekawie, zabawnie i wesoło. Zapraszamy.
Wstęp wolny

16 (piątek) godz. 9:45, 10:45, 11:45 - Filharmonia Narodowa – W gorącej Andaluzji,
sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49, wstęp 8 zł.

Zapraszamy na spotkanie z muzyką i tańcem flamenco oraz artystami, którzy od lat poświęcają im talent i serce, uważają za swoją życiową pasję. Flamenco to jedno z najbardziej złożonych zjawisk w kulturze Europy. Wywodząc się z gorącego południa Hiszpanii, z Andaluzji, Estremadury i Murcji, łączy w sobie tradycje muzyki indyjskiej, arabskiej, żydowskiej i rodzimy folklor. Koncert ten pozwoli prześledzić kształtowanie się flamenco i jego rozwój od wieku XVIaż do współczesnych odmian,otwartych na wpływy innych gatunków muzyki.

Udział pary tancerzy, częste zmiany strojów oraz użycie rekwizytów zapewnią publiczności w każdym wieku program barwny i niezwykle atrakcyjny tak pod względem muzycznym, jak i wizualnym.

17 (sobota) godz. 11:00 - Warsztaty plastyczno-kreatywne wokół bajki „Gang Fałszywych Mikołajów”, prowadzenie Nika Jaworowska

Przystanek Kultura pl. Piłsudskiego 9, wstęp 10zł, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Zapraszamy dzieci w wieku 6 – 12 lat na warsztaty plastyczno – kreatywne prowadzone przez Nikę Jaworowską autorkę książki „Gang Fałszywych Mikołajów”.
Współorganizatorem wydarzenia jest wydawnictwo Widnokrąg, wydawca książki.
Podczas warsztatów prowadzona będzie sprzedaż książki „Gang Fałszywych Mikołajów” oraz innych książek dla dzieci.
Obowiązuje wcześniejsza wpłata w wysokości 10 zł. Zapisy na [link widoczny dla zalogowanych]


SPOTKANIA


Uniwersytet Trzeciego Wieku - środy godz. 11:00
sala Domu Kultury ul. Kościuszki 49.

Klub Klasy Kobiet - 13 ( wtorek) , godz. 18:00
Cykl spotkań różnych kobiet w różnym wieku – spotkanie świąteczne
Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, sala 39

Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii - 17 (sobota) godz. 10:00
Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10.WYSTAWY

Stacja- malarstwo Igora Przybylskiego
Wystawę można oglądać w Galerii Przystanek do 20.12, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9

Leszek Wesołowski – fotografia
Wystawę można oglądać w Galerii Fryderyk do 19.01, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9

Moje Piaseczno – wczoraj, dziś i jutro - wystawa pokonkursowa prac uczniów klas IV-VI zgłoszonych do gminnego konkursu plastycznego,
Wystawę można oglądać do 30. 12, Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10.

Hej Kolęda, Kolęda… - wystawa pokonkursowa prac dzieci i młodzieży.
Wystawę można oglądać do 21.01.2017r. Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna -> Okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin