Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości
Zapraszam wszystkich do rozmowy
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

GRUDZIEŃ 2015

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna -> Okolice
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ośrodek Kultury
Dołączył: 29 Wrz 2009
Posty: 125
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 12:52, 26 Lis 2015    Temat postu: GRUDZIEŃ 2015

HARMONOGRAM IMPREZ ORGANIZOWANYCH PRZEZ CENTRUM KULTURY W PIASECZNIE W GRUDNIU 2015

WYDARZENIA:

2.12 – godz.11.00 – spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Godz.11.00 - „Kim oni byli? - jak tworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny”. Dr inż. Maciej Markowski z wykształcenia dr inż. elektroniki, wieloletni dydaktyk na Wydziale Elektroniki Politechniki Warszawskiej, a następnie pracownik międzynarodowych korporacji. Od wielu lat pasjonuje się odkrywaniem historii swojej rodziny. Od ponad roku opisuje nie tylko to, co znalazł, ale i jak zdobyl informacje. Dzieli się tą wiedzą na konferencjach i spotkaniach genealogicznych oraz za pomocą swojej strony internetowej kimOnibyli.pl. Tych, którzy jeszcze nie połknęli bakcyla, pragnie namówić, aby oprócz dóbr materialnych, zostawili swoim dzieciom i wnukom coś więcej – historię swojej rodziny. Wspólne poszukiwanie „korzeni" może być elementem cementującym więzi rodzinne, zbliżającym wnuki do dziadków oraz uświadamiające im, że dziadkowie, to skarbnica ciekawych opowieści.
Godz.12.45 – Dr Malgorzata Drywnień, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Katedra Żywienia Człowieka. SGGW „Żywienie osób starszych“
W ostatnich latach zwiększa się na świecie odsetek osób starszych z kilku powodów: lepsze warunki życia, postęp medycyny, lepsza opieka zdrowotna i socjalna. Dzięki temu od niedawna można poznać zmiany fizjologiczne zachodzące w organizmie powyżej 60-70 roku życia. Wiele z tych zmian ma bezpośredni wpływ na to jak się żywimy, co jemy, jak często, co nam smakuje, a czego nie lubimy. W odpowiedzi na potrzeby osób powyżej 60. roku życia sformułowano specjalne zalecenia żywieniowe, dzięki którym może poprawić się jakość życia seniorów. Podczas wykładu zostanie omówiona charakterystyka zmian fizjologicznych w organizmie związanych z wiekiem, zmiany w potrzebach żywieniowych osób starszych oraz zalecenia żywieniowe dla seniorów.4.12 – godz. 20.00 – Projekt Volodia „To Męski Świat”
Klub Kultury w Józefosławiu, ul. Urocza 14, II piętro (wjazd i wejście tylko od ulicy
Cyraneczki)
Wstęp – 20 PLN – bilety do nabycia w dniu koncertu, godzinę przed rozpoczęciem.
*To Męski Świat* – Autorskie utwory oraz własne kompozycje do wierszy *Czesława Miłosza, Andrzeja Bursy* oraz tych mniej znanych, frywolnych *Władysława Broniewskiego*. Ponadto zespół prezentuje energicznie zaaranżowane utwory takich artystów jak: *Leonard Cohen, Tom Waits* czy *Tiger Lillies.* Wśród utworów: internetowy przebój „Hera, Koka, Hasz”.
Skład: Janusz Kasprowicz - wokal, bas, kontrabas elektryczny, Bogdan Bińczak - instrumenty wszelakie, akordeon, melodyka, vinofon, Robert Gawron - banjo, gitara flamenco, ukulele, lutnia, Kuba Persona – perkusja, Wojtek Malko – perkusja, Leszek Zaleski - gitara elektryczna

5.12 - godz.15.00-17.00 - Zabawa Mikołajowa dla dzieci
Klub Kultury w Runowie, ul. Dobra 63

5.12 – godz. 18.30 – RECITAL STANISŁAWY CELIŃSKIEJ
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wszystkie bilety zostały wyprzedane.

6.12 – godz.14.00-16.30- Spotkanie z Mikołajem

Zabawa z wodzirejem dla dzieci od 3 lat do 11
Klub Kultury w Złotokłosie, ul 3 Maja

6.12 – godz. 11.00 – MIKOŁAJKI NA RYNKU
Kiermasz świąteczny – 11.00 – 17.00, tradycyjne kramy, Atrakcje Mikołajkowe ( 12.30- 16.00) Spotkanie z Mikołajem, występy , spektakl dla dzieci , konkursy , zabawy, pieczenie pierników, rodzinna gra świąteczna , ODPALENIE CHOINKI. Scena: Piaseczyńska Orkiestra Dęta, Soliści Ogniska Muzycznego, zespół DoMiSolki, Chór Lira, Zalesiańskie Towarzystwo Śpiewacze, Quasi Coro.
Rynek, Pl. Piłsudskiego

7.12 – godz. 10.00 – Księżniczka Muzalinda
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp: 8 PLN
Barwne opowieści o wesołej, pogodnej lecz nieco szalonej Księżniczce, która odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy o których
istnieniu nic nie wie. Bajkom towarzyszy muzyka grana na żywo. Podstawowym instrumentem jest fortepian , drugi instrument jest dobrany w zależności od tematyki baśni. Podczas przedstawień dzieci są zapraszane do wspólnej zabawy a muzyka w idealny sposób pobudza i rozwija ich wyobraźnię.

Program przygotowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas 0-1.

8.12 – godz. 12.00 – świąteczne spotkanie Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Piaseczyńskiej
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

9.12 – godz. 11.00 – spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Sebastaian Bielak-doktor nauk technicznych, fotograf, podróżnik, wykładowca i pisarz. Autor książek, wystaw fotograficznych i artykułów o tematyce popularnonaukowej oraz reportaży podróżniczych.
Godz. 11.00 – „The Last Frontier, czyli wyprawa życia na Alaskę”
Relacja z ekspedycji przyrodniczo-geograficznej- podróży na Alaskę - jednego z ostatnich zakątków Ziemi, gdzie przyroda wciąż rządzi się własnymi prawami, a człowiek jest tylko jednym z jej mniej znaczących elementów. Alaska to największy spośród pięćdziesięciu stanów USA, zajmuje blisko 1,5 miliona km2 powierzchni, a więc prawie pięć razy tyle co Polska.
Godz. 12.45 – „Bieszczady. W krainie połonin i karpackiej buczyny”
Foto Prelekcja z wypraw w Bieszczady. Połonina Wetlińska, Jezioro Solińskie, kaskady na potoku Hylatym czy Buczyna Karpacka to tylko niektóre tematy bieszczadzkiego krajobrazu o których usłyszymy podczas wykładu. Bieszczady nadal uważane są za najdziksze, a przez wielu turystów - również za najpiękniejsze polskie góry.

10.12 – godz. 11.00 – świąteczne spotkanie Związku Niewidomych
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

11.12 – godz. 10.30, 11.30 i 12.30 – Koncert Fiharmonii Narodowej
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp: 8 PLN
„NAJPIĘKNIEJSZE Z KŁAMSTW –Między literaturą a muzyką francuską / W krainie Małego Księcia”
Filharmonia Narodowa – Estrada kameralna, impreza dziecięca . Koncerty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla klas 0-III.Koncerty prowadzi , mająca doskonały kontakt z dziećmi, Malina Sarnecka .Wśród artystów znajdują się znani soliści, oraz utalentowani wykonawcy.

12.12 – godz. 12.00 – świąteczne spotkanie Grupy Piaseczno
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

12.12 – godz.15.30-17.00 – Spotkanie Świąteczne dla dorosłych
Koncert Piosenek Świątecznych
Klub Kultury w Runowie, ul. Dobra 63

12.12 -godz.16.00 – Spotkanie opłatkowe z Mikołajem

Spotkanie dla dzieci. W programie: szopka ,kolędy ,pastorałki.
Klub Kultury w Woli Gołkowskiej, ul.Gościniec 35

13.12 – godz.15.00-16.30 – Bal mikołajowy dla dzieci

Klub Kultury Bogatki, ul.Królewska 91

13.12 – godz. 14.30 i 16.00 – Bajkowa Niedziela
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Bilety w przedsprzedaży w cenie 10 PLN, w dniu spektaklu 15 PLN.
Bilety do nabycia w dniu spektaklu od godz. 14.00 w kasie Domu Kultury. Przedsprzedaż biletów w kasach Centrum Kultury na 7 dni przed spektaklem.

Teatr KUFFER „Zimowa opowieść”
Nieposłuszna dziewczynka nie może doczekać się przyjścia Mikołaja, więc pisze do niego list a później wyrusza na poszukiwania. Spotyka owieczkę, diabła i pasterzy idących do szopki. Postanawia być grzeczna i pomaga babci. Przedstawienie interaktywne, w rozśpiewany i zabawny sposób
wprowadzające odbiorcę w zimowy czas mikołajek i przygotowań do świąt. Zimowo, mikołajowo, nastrojowo i wesoło. Kolędy, zwyczaje świąteczne.

13.12 – godz. 19.00 – WORLD TRIO III w składzie: Jorgos Skolias, Bronisław Duży i Antonis Skolias. Niedziela z Jazzem
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Bilety dostępne już w kasach Centrum Kultury w cenie 15 PLN.
„World Trio III” to najnowszy projekt duetu Jorgosa Skoliasa i Bronisława Dużego. Poszerzony o perkusję, na której gra syn Jorgosa Antonis Skolias duet, zyskał nowe brzmienie i nową energię. Muzyka WT III, to nowoczesność, świeżość, dynamika. Jazz, blues, soul, ethno, muzyka współczesna. WT III tworzy muzykę. Muzyka jest w WT III.

15.12 – godz. 12.00 – świąteczne spotkanie Związku Emerytów
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

15.12 – godz. 20.00 –Chibiny i Łowozierskie Tundry. Trekking w rosyjskiej Arktyce.
Klub Podróżnika. Prelegent: Michał Prokurat, prowadzi: Tomasz Pakuła.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny
„Wiosną 2009 roku wraz z moim przyjacielem z moskiewskiego akademika, po raz pierwszy pojechałem na Półwysep Kolski. Planowaliśmy wtedy tygodniowy trekking w górach Chibinach. Niestety góry przywitały nas tonami topniejącego śniegu i po 3 dniach naszą przygodę z górami musieliśmy przerwać. Minęło 5 lat do mojego drugiego spotkania z rosyjską Arktyką. Druga podróż w 2014r. rozszerzona o Łowozierskie Tundry okazała się być esencją samych dobrych przygód i niesamowitych zjawisk w najlepszym możliwym towarzystwie. Wraz z moją partnerką przeszliśmy 200km przez bagna, rzeki, góry, tajgę i tundrę, spędziliśmy w górach 14 dni niosąc zapasy jedzenia na cały trekking na swoich plecach. O spotkaniach z ludźmi, wyjątkowej przyrodzie, bezkresnych przestrzeniach opowiem w kolejnym spotkaniu Klubu Podróżnika. Serdecznie zapraszam!” – Michał Prokurat

16.12 – godz. 11.00 – spotkanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Spotkanie Świąteczne – koncert „ Kolęda na jazzowo“ Asia Bejm Quartet. Wystąpią: Asia Bejm- wokal, Sławek Pogoda - gitara, Dominik Rosłon-pianino, Piotr Filipowicz- kontrabas.

16.12 – godz. 18.30 – „Klasycy literatury”
„Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza w ilustracjach Józefa Wilkonia. Spotkanie z artystą. Fragmenty „Pana Tadeusza” czyta Grzegorz Emanuel.
Kawiarnia „Fryderyk”. Pl. Piłsudskiego 9

17.12 – godz. 11.00 – spotkanie Związku Kombatantów
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49

19.12 – godz.13.00 – Bajka świąteczna „Jakiż to święty rozdaje prezenty?”
Klub Kultury Grochowa, ul. Pawlaka 26

19.12 – godz. 17.30 – koncert kolęd w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego.
Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49
Wstęp wolny

WYSTAWY:

Galeria Przystanek zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa:
Arkadiusz Karapuda
9x5

06.12.2015 – 27.01.2016

Wernisaż: 06.12.2015, godz. 18.00-20.00

Przystanek Kultura, Pl. Piłsudskiego 9, Piaseczno

„W pracach z cyklu 9x5 staram się odejść od postrzegania świata zewnętrznego i raczej próbuję stworzyć odrębne kryteria dla samoistnych pojedynczych bytów przestrzennych nadając im podpowiadające i dopowiadające tytuły (Rotunda, Daleko i blisko, Podziały wewnętrzne, Projekcja, Pomiędzy, Ołtarz, Relacje, Scena, Szczelina). Poruszając się wokół zagadnień szeroko rozumianych: przestrzeni i miejsca zakładam, że przede wszystkim to forma plastyczna tych prac stworzy treści, które nastepnie zinterpretuje odbiorca.
Pomimo ściśle technicznego charakteru tych prac, wykonywanych przeze mnie niejako "przy okazji", "na boku" i "pomocniczo", powstał cykl 45 obrazów (9 cykli po 5 sztuk), które stają się według mnie samodzielną wypowiedzią.
Eksponowany zbiór 45 prac to 9 mniejszych cykli szkiców i studiów nad wybranymi zagadnieniami plastycznymi, realizowanymi nastepnie w większych formatach. Małe formaty tworzone w układach pięcioelementowych, w różnych technikach nie są jednak tylko i wyłącznie wprawkami a pełnoprawnymi bytami plastycznymi.” – Arkadiusz Karapuda

Arkadiusz Karapuda – ur. w Żyrardowie (1981). Studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2002–2007). Dyplom z wyróżnieniem rektorskim w pracowni prof. Marka Sapetto (2007). Doktorat w dziedzinie sztuki plastyczne, dyscyplinie sztuki piękne (2011).
Zajmuje się przede wszystkim malarstwem badając relacje pomiędzy umownością a iluzją w obrębie szeroko rozumianej problematyki przestrzeni i miejsca.
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i laureat Nagrody Marszałka Województwa Zachodnio-pomorskiego na 24 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestnik ponad osiemdziesięciu wystaw zbiorowych.
Mieszka w Warszawie, pracuje na stanowisku adiunkta w pracowni malarstwa prowadzonej przez prof. Stanisława Baja na macierzystym wydziale.

"Świąteczne klimaty. Bożonarodzeniowe drzewka i kartki świąteczne" .
6.12.2015 - 10.01.2016 - Pokonkursowa wystawa prac dzieci i młodzieży.
Muzeum Regionalne, Pl. Piłsudskiego 10, Piaseczno

WARSZTATY W PRZYSTANKU KULTURA

12.12 – godz. 10.00 – 12.00 – Na tropie zaginionych reniferów Św. Mikołaja

warsztaty dla dzieci 6 – 12 lat, cena 10 PLN
Każdy może przeprowadzić śledztwo i narysować własną wersję wydarzeń w autorskiej książce w nakładzie 1 egzemplarza!
Zapisy: [link widoczny dla zalogowanych]

MUZEUM REGIONALNE W PIASECZNIE

6.12 godz. 14.00 - 15.00 - ogłoszenie wyników konkursów świątecznych, wręczenie nagród laureatom, oficjalne otwarcie wystawy pokonkursowej.
Konkursy plastyczne "Bożonarodzeniowe drzewko - choinka" oraz "Kartka bożonarodzeniowa inspirowana folklorem" dla dzieci i młodzieży z gminy. Piaseczno ogłoszone zostały przez Muzeum Regionalne w Piasecznie. Na prace czekamy do 27.11.2015.

KONKURSY:

EKOBOMBKA
Czekamy na dekorację świąteczną wykonaną z ekologicznych produktów.

13 grudnia, na Rynku w Piasecznie, odbędzie się Happening Mikołajkowy. Prace zostaną wystawione na sprzedaż, z której dochód zostanie przekazany na cel Fundacji "Pomóż dorosnąć".

Ekobombka pozwoli zebrać fundusze na sfinansowanie obiadów w stołówce szkolnej.

2 w 1 - Twoja dobra zabawa, która pomoże pomóc potrzebującym

Prace należy dostarczać w dniach 9 - 10 grudnia w godzinach 8.00 - 16.00 do Domu Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49.

ŚWIĄTECZNY OKRUCH SERCA

Centrum Kultury w Piasecznie zwraca się do Państwa z gorącą prośbą o włączenie się w coroczną akcję ŚWIĄTECZNY OKRUCH SERCA organizowaną na rzecz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego znajdującego się w Piasecznie przy ul. Szpitalnej 12 oraz piaseczyńskiej Fundacji „Pomóż Dorosnąć” założonej przez Ewę Lubianiec. Od kilku lat, dzięki Państwa ofiarności, liczna grupa uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz podopiecznych Fundacji Pomóż Dorosnąć doświadcza bardzo cennej pomocy w okresie świątecznym. Część dzieci, do których trafiają podarowane przez szkoły i przedszkola artykuły, to dzieci chore, mające smutne i samotne dzieciństwo. Paczuszka ze słodyczami, kredki czy książka, która potrafi wspaniale wypełnić dzień dzieciom chorym, sprawia im wiele radości. Są to dzieci, o których naprawdę mało kto pamięta.

Zwracamy się z prośbą o zbiórkę artykułów plastycznych, biurowych, książek oraz drobnych artykułów sportowych, a także słodyczy. Zostaną one przekazane do obu placówek oraz rozdysponowane zgodnie z potrzebami podopiecznych.

Nie zbieramy puzzli, zabawek oraz maskotek.

Wszystkie dary zostaną odebrane z placówek w dniu 1-2 grudnia 2015r w godzinach 10.00 – 15.00 przez pracowników Centrum Kultury.

Osoby prywatne chcące włączyć się w tą akcję prosimy o dostarczenie darów do Domu Kultury w Piasecznie w terminie do 11 grudnia 2015.

Na zgłoszenia ( mailowe lub telefoniczne, zawierające kontakt do osoby koordynującej w danej placówce w celu ustalenia godzin odbioru ) czekamy do 27 listopada 2015r

Osobą koordynującą akcję z ramienia Centrum Kultury jest:
Katarzyna Resiak
tel. /022/ 756 76 00 wew.17 lub 519 388 690
e-mail: [link widoczny dla zalogowanych]

Liczymy na Państwa pomoc.

www.kulturalni.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum UWIELINY - forum mieszkańców i sympatyków miejscowości Strona Główna -> Okolice Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin